Ecumaps

 +90 533 390 19 79  info@ecumaps.com

Hizmetlerimiz

Araç Yazılımı & Chip Tuning

Chip Tuning, Yazılım Nedir?

Aracın motor beynini (ECU), sürücünün kişisel ihtiyaçlarına göre yeniden proglama işlemine denir.

Neden Yaptırmalıyım?

Araçlar fabrika çıkışında ortalama performans ve ortalama yakıt tasarrufu ile programlanarak üretilir. Biz ise bu parametreleri sizinde taleplerinize göre yeniden güncelliyoruz, beklentilerinizi tam karşılamasını sağlıyoruz.

Faydası Nedir?

Yapacağımız yazılım sayesinde aracınız; motor günücü daha verimli şekilde üretecek, daha az yakıt tüketecek, yüksek performans üretip yüksek sürüş keyfi yaşamınızı sağlayacak.

EGR Çözümleri

Turbo beslemeli araçlarda egzoz gazının tekrar yanma odasına verilmesini sağlayan sistemdir. Zaman içinde performans kaybına ve aracınızda duman atmasına sebep olur. Bunu (ECU) üzerinden güncelleme sağlayarak performans elde etmenizi sağlamaktayız.

Dizel Partikül Filtresi Çözümleri

Dizel yakıt ile çalışan motorlarda bulunan bu parça zaman içince ülkemizdeki düşük mazot kalitesi veya araçların şehir içi yoğun trafikte devirsiz kullanılmasından dolayı tıkanır. Yazılım işlemi sayesinde araçların motor ömrü uzar ve performans artışı sağlar.

AdBlue Çözümleri

 AdBlue Arızası veren araçlar için yazılımsal olarak çözümler mümkündür. AdBlue Sorunu veren bir araç maalesef belirli bir yol katettikten sonra bir daha çalışmamaktadır. Sizde aracınızda AdBlue Problemi ile karşılaşırsanız vakit kaybetmeden çözüme ulaşmak için bizi arayın.

O2 Sensörü Çözümleri

Oksijen (Lambda) Sensörü, egzoz gazındaki oksijen miktarını algılayarak motor kontrol ünitesine (ECU) bildiren sensördür. Yani motora alınan havanın (oksijenin) ne kadarı yanmış, ne kadarı yanmadan egzoz gazından dışarı atılmış bunalara bakılır. Bu bilgi, motorun yanma odasında gerçekleşen yanma (patlama) hakkında, motor kontrol ünitesine (ECU – BEYİN) bilgi verir.

Bizi Arayın!